Pasta Tarifleri

Pişmeyen Tiramisu

Pişmeyen Tiramisu, yapılışıyla oldukça kolay, tadıyla da bayılacağınız bir lezzet. Özellikle tiramisuyu severler mutlaka denemeli. Hem kahvenin yanına çok yakışıyor, hem de çayla çok güzel gidiyor. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim bu lezzete çocuklar da bayılıyor.

Pişmeyen Tiramisu İçin Malzemeler:

 • 2 paket petibör bisküvi
 • 1 lt. süt
 • 2 yumurta sarısı
 • 1 bardak un
 • 1 bardak şeker
 • 200 gr. labne peyniri
 • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
 • 1 bardak su
  Üzerine;
 • Kakao

Pişmeyen Tiramisu Yapılışı:

Öncelikle bu kolay tarifimiz için 1 bardak su ile 1 tatlı kaşığı Türk kahvesini normal kahve yapar gibi pişiriyoruz. Kenara alıyoruz. Aynı kahve yapar gibi cezvede pişiriyoruz. Yani sıcak suya ekleyip, sadece karıştırmıyoruz. Ocakta pişirerek hazırlıyoruz.

Ardından muhallebinin yapılışına geçiyoruz. Bunun için, süt, şeker, un ve yumurta sarılarını tencereye alıp, çırpma teli ile karıştırıyoruz. Bu işlemi mutlaka çırpma teli ile yapın ki hem güzel karışsınlar, hem de daha pürüzsüz olsun. Hemen ardından ocağa alıyoruz. Fokurdamaya başlayana kadar sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Fokurdamaya başlayınca altını kapatıyoruz. Tabi ki kıvamı da önemli. Kıvam almasını da bekliyoruz.

Altını kapattıktan sonra ara sıra karıştırarak ılınmasını sağlıyoruz. Eğer ara sıra karıştırmazsak üzeri kabuk tutar ve güzel olmaz. Bu yüzden karıştırmayı ihmal etmeyin. Ardından labne peynirini ekleyip, mikserle çırpıyoruz. Yalnız burada şunu belirtmek isterim. Mikserin en yavaş derecesinde çırpıyoruz. Yani karıştırma kıvamında.

Gelelim pastamızın şeklini vermeye, Bisküvileri alıp, teker teker yaptığımız kahveye batırıp, çıkarıyoruz ve borcama diziyoruz.

Sonrasında muhallebinin üçte birini üzerilerine döküp, yayıyoruz.

Hemen ardından bir kat daha bisküvi dizip, kalan muhallebinin yarısını döküyoruz ve bir kat daha bisküvi diziyoruz. En üste de kalan muhallebinin tamamını döküp, yayıyoruz.

Son aşama olarak üzerine kakaomuzu eliyoruz. Bu işlemi de bir çay süzgeci ile yapabilirsiniz. Ardından buzdolabına kaldırıyoruz ve dinlendiriyoruz. Bu arada süre vermedim. Çünkü ne kadar dinlendirirsek o kadar güzel olup, lezzetler oturuyor.

Güzelce soğuyan tiramisumuzu dilimleyerek servise sunuyoruz. Bu arada üzerini istediğiniz başka malzemelerle süsleyebilirsiniz de. Örneğin renkli şekerlemeler veya rendelenmiş çikolata ile süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun.

Bu tarifimizden sonra başka bir öneride daha bulunmak istiyorum. Muz Topları tarifimizi de denemelisiniz. Hem yapılışı kolay, hem de çok lezzetli oluyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu