Pasta Tarifleri

Kral Tacı Pastası

Kral Tacı Pastası
Evinizde yapabileceğiniz en kolay pastanın tarifini vermek istiyorum. Görüntüsü de harika oluyor. Kedi dili ile yapabileceğiniz harika bir pasta bu. Tadan herkes mutlaka tarifini istiyor. İçinde kullandığınız pudingi zevkinize uygun değiştirebilirsiniz de.

Kral Tacı Pastası İçin Malzemeler:

2 paket kedi dili bisküvisi
Bisküvileri ıslatmak için süt
Beyaz Krema İçin;
1 lt. süt
1 bardak un
1 çorba kaşığı nişasta
1 bardak şeker
2 vanilya
1 çorba kaşığı margarin
Pembe Krema İçin;
1 paket çilekli puding
3 bardak süt
Süslemek için;
Çilek

Kral Tacı Pastası Yapılışı:

Beyaz kreması için tencereye sütümüzü alıyoruz. İçine un, şeker ve nişastayı ekleyip, karıştırıyoruz. Ocağı açıyoruz ve sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Kıvamını alıp, göz göz olunca altını kapatıyoruz. Vanilya ve margarini ilave edip, mikserle çırpıyoruz. Tencerenin üzerine havlu kağıt koyuyoruz ve kapağını kapatıp, soğuması için bekliyoruz. Bu şekilde üzeri kabuk tutmuyor.

Pembe krema için de sütümüzün içine pudingimizi ekleyip, karıştırarak pişiriyoruz. Oda göz göz olunca altını kapatıyoruz. Bunu da aynı şekilde kağıt havlu koyup, kapağını kapatıyoruz.

Kelepçeli kek kalıbının kenarlarına süte batırdığımız kedi dili bisküvilerini sıra ile diziyoruz. Tabana da süte batırılmış kedi dili diziyoruz.

Üzerine beyaz kremamızı boşaltıyoruz. Onun üzerine sütle ıslatılmış kedi dili dizdikten sonra pembe kremayı boşaltıyoruz. Bu şekilde buzdolabına kaldırıyoruz.

Pasta tamamen soğuyunca dolaptan alıyoruz. Kenarda yumuşayan kedi dillerini üste doğru kapatıyoruz. Üzerini streç filmle kapatıyoruz. Onun da üzerine ağırlık olması için bir kesme tahtası koyup, bir gece bu şekilde buzdolabında bekletiyoruz.

Ertesi gün ortasındaki boşluğa çilek dilimleri diziyoruz. İstiyorsak başka malzemelerle de süsleyip, dilimleyerek servise sunuyoruz.

Afiyet olsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu