1. Ana Sayfa
  2. Sütlü Tatlılar
  3. Yalancı Tavuk Göğsü Tarifi

Yalancı Tavuk Göğsü Tarifi

yalanci tavuk gogsu

Evde en sık yaptığım sütlü tatlılardan biri de bu lezzetli tavuk göğsüdür. Yapılışı oldukça kolaydır ve çok lezzetli olur. Gerçeğinde tavuğun beyaz eti kullanılıyor. Biz yalancısını daha çok sevdiğimiz için sizlerle de bu şekilde paylaşmak istedim. Evde canınız tatlı çektiğinde kolaylıkla yapabileceğiniz bir tarif bu… Umarım dener ve beğenirsiniz.

Yalancı Tavuk Göğsü Tarifi İçin Malzemeler:

  • 1 litre süt
  • Yarım paket margarin
  • 1,5 bardak toz şeker
  • 1 bardak un
  • 1 vanilya
    Üzerine;
  • Tarçın

Yalancı Tavuk Göğsü Tarifi Yapılışı:

Unumuzu tencereye alıyoruz ve ocağımızın altını açıyoruz. Sürekli karıştırarak, un un kokusu çıkıp, hafif pembeleşene kadar kavuruyoruz.

Daha sonra üzerine yavaş yavaş sütümüzü ilave ediyoruz. Bu arada sürekli karıştırmaya devam ediyoruz ki topaklanma olmasın.

Sütten sonra şekeri ekliyoruz. Güzelce koyulaşıp, kaynayana kadar karıştırarak pişiriyoruz. Ocağımızı kapadıktan sonra vanilyasını ekliyoruz.

Mikserle yaklaşık beş dakika çırpıyoruz. Bu şekilde topaklanma oluşmuşsa da gidecektir. Borcamımızı hafif ıslatıyoruz ve tatlımızı içine döküp, güzelce yayıyoruz.

Oda sıcaklığında soğuğa yakın ılıttıktan sonra buzdolabına kaldırıyoruz. 2-3 saat buzdolabında tutup, alıyoruz. Dilimliyoruz. Servis tabağına alıp, tarçın serperek, servise sunuyoruz.

Yalancı Tavuk Göğsü hazır. Afiyet olsun…

Yorum Yap
Tepkin Ne Oldu?

Yorum Yap