1. Ana Sayfa
  2. Şerbetli Tatlılar
  3. Tart Kalıbında Muhallebili Kemal Paşa Tatlısı

Tart Kalıbında Muhallebili Kemal Paşa Tatlısı

tart kalibinda muhallebili kemal pasa tatlisi

Tart Kalıbında Muhallebili Kemal Paşa Tatlısı
Sunumuna bayılacağınız, hem sütlü, hem de şerbetli tatlının bir arada olduğu ve yapılışı kolay bir tatlı tarifi var sırada. Gerçekten enfes oluyor. Misafirlerinize gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Tart Kalıbında Muhallebili Kemal Paşa Tatlısı İçin Malzemeler:

150 gr. (1 paket) Kemal Paşa tatlısı
3,5 bardak su
3,5 bardak şeker
Muhallebisi İçin;
1 lt. süt
1 bardak şeker
2 çorba kaşığı un
3 tepeleme çorba kaşığı mısır nişastası
1 vanilya

Tart Kalıbında Muhallebili Kemal Paşa Tatlısı Yapılışı:

Kemal paşanın şerbeti için tencereye su ve şekeri alıyoruz. Karıştırıyoruz ve kaynaması için ocağa alıyoruz. Kaynayınca 1 paket kemal paşa tatlısını içine atıyoruz. Sık sık karıştırarak pişiriyoruz. Hepsi şerbetini iyice çekip tabağa alıyoruz ve soğumaları için kenara alıyoruz.

Soğuduktan sonra elimizle hafif bastırarak fazla şerbetlerini akıtıyoruz. Ardından tart kalıbına aralıklı olarak diziyoruz.

Muhallebisi için tencereye sütümüzü tencereye alıyoruz. İçine un, şeker ve nişastayı katıyoruz. Sürekli karıştırarak pişirmeye başlıyoruz. Kıvamını alıp, iyice kaynayınca altını kapatıyoruz. Vanilyayı ekleyip, mikserle çırpıyoruz.

2-3 dakika ilk sıcaklığının çıkmasını bekliyoruz. Ardından kemal paşaların üzerine dikkatlice döküyoruz. Oda sıcaklığına gelince buzdolabına kaldırıyoruz. En az 5-6 saat buzdolabında dinlendiriyoruz. Bir gece dinlendirmeniz çok daha iyi olur.

Ertesi gün dikkatlice kalıbı ters çevirip, çıkarıyoruz. Dilimleyerek, servise sunuyoruz.

Afiyet olsun.

Yorum Yap
Tepkin Ne Oldu?

Yorum Yap