1. Ana Sayfa
 2. Hamurişi Tarifleri
 3. Çikolatalı Krep Tarifi

Çikolatalı Krep Tarifi

cikoltali krep

Krep, özellikle kahvaltılarda çok güzel giden, yapılışı da oldukça pratik bir hamur işi… Krebi biraz daha tatlandıralım dedik ve içine sabah kahvaltılarda ekmeğe sürdüğümüz o lezzetli çikolatadan sürüp, sardık. Tek lokmalık olsun diye de dilimledik. Ortaya çok güzel bir görüntü çıktı. Sadece kahvaltılar için değil, çaya gelen misafirleriniz için de çok güzel bir sunum olacaktır.

Çikolatalı Krep Tarifi İçin Malzemeler:

 • 2,5 su bardağı süt
 • 3 tane yumurta
 • 2,5 su bardağı un
 • 1 vanilya
  Üzerine Sürmek İçin;
 • Emeğe sürülen çikolata (nutella, sarelle gibi)
  Tavayı yağlamak İçin;
 • Az sıvı yağ

Çikolatalı Krep Tarifi Yapılışı:

Yumurtalarımızı karıştırma kabına kırıyoruz. Süt ve unu ilave edip, mikserle çırpıyoruz. Daha sonra vanilyasını da katıp, çırpmaya devam ediyoruz.

Krep tavamızı veya teflon tavamızı az sıvı yağ ile yağlıyoruz. Tavamız ısındıktan sonra hazırladığımız harçtan bir kepçe alarak, tavaya döküyoruz. Tavayı yuvarlak hareketler yaparak, krebimizi içine iyice yaydırıyoruz.

Orta dereceli ateşte iki tarafını da çok yakmadan pişirip, tabağa alıyoruz. Tüm malzemeyi bu şekilde bitiriyoruz. Kreplerimiz soğuğa yakın ılınınca üzerlerine çikolatamızdan sürüp, sarıyoruz.

Ardından sardığımız krebi istediğmiz büyüklükte dilimleyip, kürdan ile de açılmaması için tutturuyoruz. Hepsini hazırlayıp, servis tabağına alıyoruz.

Çikolatalı Kreplerimiz hazır. Afiyet olsun.

Yorum Yap
Tepkin Ne Oldu?

Yorum Yap